Bitkiler için Homeopati

Önder Mergan ile
14 Mart 10:00 - 17:00

Bahçe ve iç mekan bitkilerinin hastalıkları ve zararlılarıyla mücadelede doğal ( zehirsiz) çözüm

Sağlıklı toprak, doğal tohum, temiz su

Bol Güneş, temiz hava ve temiz çevre koşulları bir araya geldiğinde bitkilerimizde sağlıklı, güçlü, verimli, bereketli, besleyici olurlar.

Bu etmenlerin biri/birkaçının yetersizliği veyahut çeşitli iklimsel problemler nedeniyle bitkilerimiz hastalanmakta ya da çeşitli zararlıların istilasına uğramaktadırlar

Kesinlikle kimyasal ilaç kullanmayan (ki kimyasallar çözüm olmayıp toprak ve bitkilerin dengesini bozarak problemi içinden çıkılamayacak hale getiren zehirlerdir) doğal, ekolojik tarım yapan üreticiler çözüm olarak bazı bitki ve baharatlardan çeşitli ilaçlar yaparak çare aramakta ama yeterince başarılı olamayarak emeklerinin karşılığını çoğu zaman alamamaktadır.

Bu eğitimle çaresiz kalan doğal ürün üreticilerine yine doğal bir çözüm yöntemi olarak Bitkiler için Homeopati'nin (agrohomeopati) nin temeli ve uygulamaları anlatılacaktır.

Homeopatik ilaçlar sentetik olmayıp tamamen doğal orijinlidirler.

çözüm sunulan durumlar;
- Zararlılar, haşereler, bitler vs
- Bakteriyel hastalıklar
- Viral hastalıklar
- Mantari hastalıklar
- İklimsel oluşan hasarlar
- Yetiştirmede oluşan hasarlar - Diğer problemler

Eğitim sonunda tüm katılımcılara hastalıklar ve belirtilerinden hareketle doğru ilacı tespit etmeyi sağlayan bir doküman ile homeopatik ilaçların her birinin nelere iyi geldiğinin detaylarını içeren bir dosya verilecektir.